Scena 1:
Un blogger se așează confortabil pe canapea. Primul gest este să-și deschidă laptopul. Intinde degetul arătător către butonul cu un cerculeț și o linie verticală pe el. Ezită să apese. Apasă? Nu apasă. A apăsat. A pornit Centura Vibra Tone. Avem un blogger cu un trup armonios. Din cealaltă parte a încăperii se aude un alt zgomot. Provine de la un epilator Tweeze. Un sunet armonios își face și el prezența. Provine de la couler. Blogosfera e boală grea.
Scena 2:
Un blogger răsucește un creion printre degete. Email nou. In inbox a intrat un email nou. Fiind în jur de 8.30 mai mult ca sigur că este un mesaj publicitar. Aceste mesaje prind cel mai bine dimineața, când e mintea mai limpede. Cât? 8.30? Daaaa. E 8.30 Așa arată Ceasul cu termometru de pe birou. Vai de capul lui! La 8.40 trebuie să o trezească și a uitat că e rândul lui să pregătească sucul de fructe. Blogger, blogger, dar familia e pe primul loc. Se îndreaptă cu pași repezi în bucătărie și scoate din dulap Pro V Juicer-ul. Ia din coș câteva fructe, le decozește și … sucul e gata înainte să se aprindă lumina la baie.
Scena 3:
Mama discută cam tare cu bunica. Tata urmărește o discuție încinsă despre meciul cu Franța de diseară. Echipa națională nu înseamnă Mutu, așa cum nu a însemnat nici Hagi. Dar ce mai înseamnă echipa națională de fotbal? Cine mai știe?!?! Tu vrei doar să poți asculta în liniște melodia recomandată de un amic pe blog. Noroc că ai Căști Wireless.
Scena 4:
Mai scrie și tu! Detalii pe TEKNOSHOP te vrea CASTIGATOR si pe facebook.com/TeknoShopFocsani
5 September 2011 - 11:27 pm
Esti genial Tudor. Uneori citind ce scrii imi doresc sa ma pot adapta situatiilor asemenea tie.
5 September 2011 - 11:33 pm
Credca ar fi ami potrivite niste casti wireless. Si asa mi-am luat de curan router wireless. Sa fie totul fara fir
6 September 2011 - 12:09 am
Măi Tudore, da’ ce articole publicitare mai faci…Tot respectul. Îmi plac poveștile astea!
Mult succes în concurs deși, așa cum spune și Manuel, cel mai bun premiu mi se pare cel de la locul 3, căștile!
6 September 2011 - 12:18 am
Acesta este un articol publicitar si nu un articol participant la concursul organizat de catre TEKNOSHOP.
@Val33ntyn si @Radu: Multam’
@Manuel: bafta la concurs
6 September 2011 - 8:33 am
Aaa! Greșeala mea!
7 September 2011 - 5:50 pm
Si eu le multumesc celor care participa, mult succes in continuare blogarilor si celor interesati.
Ps: Foarte reusit articolul, multumesc mult Tudore!