Vrancioaia ar fi mandra de noi

data: 27 February 2012 - categoria Blogger vrancean
Blogosfera Vrancea a sărbătorit doi de existență.

In ultima sâmbătă din luna februarie bloggerii și bloggerițele din Blogosfera Vrancea își serbează ziua de naștere. Cum noi creștem într-o zi cât alții într-un an, vestea despre puterea blogosferei noastre locale a ajuns până la Baba Dochia care a trimis spre meleagurile noastre toți fulgii de nea adunați în ultimii 20 de ani. A crezut că dacă ne ridică zapadă până la hornurile caselor și ne blochează drumurile noi vom renunța la petrecere.
-Babă, babă, daca-i ști tu al cui sânge ne trece prin vene nu te-ai mai pune cu noi. Ia aminte la noi și mută-ți gândurile lipsite de omenie de pe meleagurile noastre. Acum, că am aflat și noi de unde ni se trage inteligența asta nativă am început să fim și mai mândri de alegerea ursitoarelor. Si avem abia doi ani.
Bucuroși nevoie mare că până și ceața a fost înfrântă, ne-am așezat sâmbăta trecută pe câte-un tamburel în așteptarea celor șase tați. Aveam o mâncărime în talpă … de se auzea în sală mai ceva ca la horă. Vroiam să le arătăm cât de mult am crescut în ultimul an. Unii îi spun laudă, alții confirmare. Spuneți-i cum vreți, dar noi ne uitam la fiecare trăsură, fie-mi cu iertare – mașină ce se oprea în fața ușii. Stiam că și-au dat întâlnire în orașul lui Bucur și au pornit către noi dis de dimineață.
Intre timp au ajuns prietenii noștri de la Brăila. Buni prieteni. Ce plăcut e să fii gazdă cu casa plină.
-Uite-i, au sosit – se auzi un glas. Cine a spus? Nu știu. Unde sunt? Sigur sunt ei? Cei șase tați. Să-i văd și eu. Uite-i. Ii văd. Bună ziua, sunt …
 
Si a început sărbătoarea.
 

 
Blogosfera vrancea 2012
 
Au chiuit următorii:Pavel IonutCristian China-BirtaFlorea CristianBianu GabrielIstode CostinelCristian Paul EmilianReissa SchwartzGiurgea MadalinaBlidaru MadalinRufa RemusMangu AdrianDan TrofinCrintea ValericaBezea TudorMarius MatacheClaudiu CiobanuStefan MurgeanuGabriel MicuPato.
 
Multumesc pe această cale sponsorilor acestui eveniment Auto Aiss și Balcanic Fast Food Focsani – articolele publicitare cuvenite vor fi postate mâine.
 
Inainte să-mi iau rămas bun și eu de la acest eveniment, permiteți-mi să spun și eu ce am învățat în acest an: puterea blogosferei nu se măsoară în vizitatori unici și arginți obținuți din monetizarea ei, ci în prieteni și în omenia din offline. Prefer să rămân un blogger mic care are cui să-i strângă mâna în offline și să aud “mulțumesc” în fiecare zi.

    Până acum au fost postate 10 comentarii. Gândeşte pozitiv şi participă la această discuţie.
  1. Tiberiu Molnar a spus:

    iar ai schimbat tema blogului…cam putitne gagici la intalnirea asta :) la noi la braila au fost mai multe :) )

  2. Tudor a răspuns:

    De aceasta data doar doua reprezentante ale sexului frumos ne-au putut onora cu prezenta.

    p.s. aceasta este tema mult dorita, cu care voi ramane mult si bine de acum inainte :)

  3. Pato Basil a spus:

    multumesc pentru invitatie, m-am simtit super…ca unul de-al vostru! sau mai bine zis ca unul de-al nostru :D

  4. Manuel a spus:

    Felicitari. Poate facem si noi ceva fain la implinirea unui an :D

  5. Stefan Murgeanu a spus:

    multumim pentru primirea calduroasa, intotdeauna venim cu mare drag la voi, ne simtim ca acasa :)

  6. Tudor a răspuns:

    @Pato: tu esti de-al nostru :)

    @Manuel: sa ne anuntati din timp, ca sa trecem in agende

    @Stefan Murgeanu: apreciem efortul pe care l-ai depus pentru a fi alaturi de noi la aceasta aniversare

  7. Soacra a spus:

    Aveti grup fain…. serios…

  8. Sunshine a spus:

    Ma bucur ca reusiti sa va adunati si sa va bucurati. Se pare ca exista o comunitate destul de stransa si e numai de bine. La noi nu exista nici macar comunicare, ma simt de parca as scrie de pe o insula pustie.

Trackbacks

  1. “La multi ani” blogosferei vrancene | Pagina personala Marius Matache  
  2. Despre cum am înfipt stindardu-n vie la Focșani | Chinezu  

Nume
exclus keyords

Email
de preferat cu gravatar

Website
exclus pagini secundare

Vrei să-ţi trimit pe email următoarele comentarii postate în această discuţie?
modul in constructie